این مورد را ارزیابی کنید
(22 رای‌ها)

 

 تایم سرور آلمانی

فهرست مطالب:  

 

 
  لینک کوتاه مقاله جهت اشتراک :  https://houpiran.com/blog/NTP

 

کاربرد تایم سرور time server و NTP سرور چیست؟ 

 

یک تایم سرور (time server) و یا NTP سرور، یک دستگاه یا نرم‌افزار است که برای تهیه و ارائه زمان دقیق به دستگاه‌ها و شبکه‌های مختلف استفاده می‌شود. تایم سرورها معمولاً از دستگاه‌هایی تشکیل شده‌اند که به شکل مداوم به یک منبع زمانی معتبر و معروف (مانند Atomic Clock یا GPS) متصل هستند و این زمان را به دستگاه‌های دیگر در شبکه ارسال می‌کنند.

کاربرد اصلی یک تایم سرور، هماهنگ کردن زمان دستگاه‌ها در یک شبکه است. در یک شبکه کامپیوتری و یا میکروپروسسوری، اگر دستگاه‌ها زمان خود را به صورت مستقل تنظیم کنند، ممکن است هر دستگاه زمان متفاوتی نمایش دهد. این مشکل به خصوص در شبکه‌های بزرگ و پیچیده که شامل دستگاه‌های مختلفی می‌شوند، در مرور زمان قابل مشاهده است. با استفاده از یک تایم سرور، تمام دستگاه‌ها می‌توانند از یک منبع مشترک جهت زمانبندی دقیق استفاده کنند و همزمان با یکدیگر هماهنگ شوند. استفاده از تایم سرورها در برخی از موارد بسیار حیاتی است. به عنوان مثال، در بورس‌های مالی، زمان دقیق بسیار مهم است و تایم سرورها برای هماهنگ کردن زمان سیستم ها و سامانه ها در این بورس‌ها استفاده می‌شوند. همچنین، در سیستم‌های اعلان اضطراری یا سیستم‌های مربوط به حمل و نقل عمومی، تجهیزات کنترل ابزار دقیق و نیروگاه ها هماهنگی دقیق زمان بسیار مهم است تا بتوان به درستی و به موقع به وقوع پیوستن حوادث و رویدادهای غیرمنتظره واکنش نشان داد. در کشورهای پیشرفته یکی از ارکان اصلی هر شبکه ایی تایم سرور آن میباشد که به مرور زمان در ایران نیز تایم سرورها اهمیت بالای خود را بدست آورده اند. علاوه بر هماهنگی زمان، تایم سرورها همچنین می‌توانند برای بررسی و ثبت زمان استفاده شوند. برای مثال، در یک سامانه هوشمند، سرور که باید رویدادهای مختلفی را در زمان مشخصی اجرا کند، این رویدادها می‌توانند بر اساس زمان دقیق تایم سرور اجرا شوند. همچنین، برای ثبت زمان وقوع رویدادها و اتفاقات مهم در یک شبکه، تایم سرورها می‌توانند به عنوان یک راهکار قابل اعتماد استفاده شوند. زمان تایم سرور ها بر اساس پارامترهای زیادی قابل تنظیم است و تریگرهای آن را میتوان بر اساس موقعیت جغرافیایی از چند میلیونم ثانیه تا چند ساعت و روز اعمال نمود. 
 

برای چه اماکنی تایم سرور نیاز است ؟

 

کاربرد تایم سرور در امکن مختلف


تایم سرور برای اماکنی که نیاز به هماهنگی زمان دقیق دارند، ضروری است. برخی از این اماکن عبارتند از:

1. تایم سرور بورس : 

بورس‌ها و بازارهای مالی: بورس‌ها و بازارهای مالی برای تعیین زمان شروع و پایان معاملات، استفاده از تایم سرور الزامی میباشد. این امر به علت نیاز به هماهنگی بین صفحات معاملاتی و نیز ثبت دقیق زمان معاملات است.
2. شبکه‌های اجتماعی: شبکه‌های اجتماعی مانند فیسبوک و اینستاگرام نیز برای نمایش زمان مناسبت‌ها و رویدادها و پیام ها در هر منطقه جغرافیایی از تایم سرور استفاده می‌کنند. این امر به علت نیاز به هماهنگی زمان در سراسر جهان و نمایش زمان محلی کاربران بسیار مهم  است.
3. سیستم‌های جهانی موقعیت‌یابی: سیستم‌هایی مانند GPS و شبکه‌های موقعیت‌یابی نیز برای تعیین موقعیت دقیق و هماهنگی زمانی به تایم سرور نیاز دارند.هر چند که ماهواره های GPS به عنوان حامل سیگنال های زمان اتمی استفاده میشوند ولیکن خود نیز به این زمانبندی نیاز دارند .
4. حمل و نقل عمومی: سیستم‌های حمل و نقل عمومی مانند قطار، اتوبوس و هواپیما نیز برای برنامه‌ریزی و هماهنگی سفرها از تایم سرور استفاده می‌کنند. مخصوصا حرکت های بین مناطق مختلف جغرافیایی که دارای زمانبندی متفاوت هستند و یا در سیستم های حمل و نقل پر سرعت مانند هواپیما و مترو این دستگاه ها الزامی میباشند. 
5. سیستم‌های بانکی: بانک‌ها و سیستم‌های مالی نیز برای انجام تراکنش‌ها و ثبت زمان آنها از تایم سرور استفاده می‌کنند. این امر به علت نیاز به دقت و هماهنگی در ثبت زمان تراکنش‌ها و رویدادهای مالی مهم است.
6. کنترل ابزار دقیق و نیروگاه ها : یکی از عوامل بسیار مهم در کنترل ابزار دقیق و نیروگاه ها، تایم سرور ها هستند. تایم سرور ها یکی از اجزای اساسی در سیستم های کنترلی هستند و وظیفه تعیین و نگهداری زمان صحیح را بر عهده دارند. در تابلوهای کنترل ابزار دقیق، تایم سرور ها به عنوان منبع زمان استفاده می شوند. زمان صحیح و دقیق بسیار مهم است زیرا تمامی فرآیندهای کنترلی بر اساس زمان تعیین شده انجام می شوند. اگر زمان درست تعیین نشود، می تواند به مشکلات جدی در عملکرد سیستم های کنترلی و نتایج نامطلوب منجر شود. این زمان در سیستم های کنترل به عنوان تریگر ها عمل می کنند و عموما در اندازه های کسری از ثانیه میباشند. در این مثال میتواند فرایند یک کارخانه تولید را مثال زد که در صورت استفاده از یک تایم سرور چقدر هماهنگی بین رباتها و سیستم های کنترل دقیق و روان خواهد بود. همچنین، در نیروگاه ها تایم سرور ها بسیار حائز اهمیت هستند. تمامی فرآیندهای تولید برق بر اساس زمان تعیین شده صورت می گیرد و برقراری توازن در تولید و مصرف برق بسیار حساس است. تایم سرور ها با تعیین زمان صحیح و دقیق، به برقراری توازن در تولید و مصرف برق کمک می کنند و از عملکرد صحیح نیروگاه ها اطمینان حاصل می کنند.

 

بهترین تایم سرور ایران و انواع مدل و برند های تایم سرور time server در این لینک - گروه بین المللی هوپیران

 

تکنولوژی Atomic Clock چیست ؟

 ساعت اتمی چیست

Atomic Clock یک نوع ساعت بسیار دقیق است که براساس تغییرات دقیق در سطح اتمی کار می‌کند. این ساعت‌ها براساس اصل تغییرات در سطح اتمی استوار هستند که بر اساس آن، حرکت الکترون‌ها در اوربیتال های خود را دنبال می‌کنند و به این ترتیب زمان را قابل اندازه‌گیری می‌کنند. اتم‌ها در Atomic Clock با استفاده از لیزر و دستگاه‌های پیچیده دیگر دقیقاً محاسبه و کنترل می‌شوند.
با توجه به دقت بسیار بالای Atomic Clock، این ساعت‌ها برای بسیاری از کاربردها بسیار حیاتی هستند. از جمله این کاربردها می‌توان به ارتباطات ماهواره‌ای،هواشناسی، ناوبری GPS و شبکه‌های ارتباطی اشاره کرد. علاوه بر این، Atomic Clock در علم فیزیک برای انجام تجربه‌های پیچیده و دقیق نیز استفاده می‌شود. Atomic Clock همچنین در ساعت‌های هوشمند و دستگاه‌های مخابراتی نیز استفاده می‌شود. این ساعت‌ها به صورت خودکار با استفاده از اتصال به شبکه‌های مخابراتی توسط تایم سرور ها time server و به روز رسانی خودکار، به صورت مداوم دقت خود را حفظ می‌کنند. 
 

انواع تکنولوژی تایم سرور چیست ؟ تایم سرور سخت افزاری 

تکنولوژی تایم سرور به پروتکل ها و روش هایی اشاره دارد که برای هماهنگ سازی و همگام سازی زمان در تجهیزات، سیستم ها و سامانه ها و شبکه های کامپیوتری استفاده می شوند. این تکنولوژی ها امکان تنظیم زمان دقیق در تمامی دستگاه های متصل به تایم سرور را فراهم می کنند.

NTP سرور : یکی از انواع تکنولوژی تایم سرور، استفاده از پروتکل Network Time Protocol (NTP) است. NTP یک پروتکل اینترنتی است که برای همگام سازی ساعت سیستم های مختلف در شبکه استفاده می شود. این پروتکل از سرورهای NTP استفاده می کند که زمان دقیق را عرضه می کنند . این سرور ها ممکن است تایم سرورهایی باشند که ساعت دقیق و اتمیک را از ماهواره و سایر رفرنس ها دریافت و ساعت های دستگاه ها را به آن هماهنگ می کند. NTP از الگوریتم های پیچیده ای برای تنظیم زمان استفاده می کند تا دقت بالایی را در همگام سازی زمان فراهم کند.
ارتباطات ماهواره ایی GPS , GNSS : یکی دیگر از تکنولوژی های تایم سرور، استفاده از منابع ماهواره ایی مشابه GPS (Global Positioning System) و یا GNSS است. در این روش، سیستم های GPS استفاده می شوند تا زمان دقیق را ارائه دهند. GPS با استفاده از سیگنال های ماهواره ای زمان دقیق را مشخص می کند و به دستگاه های متصل به شبکه ارسال می کند.

اسیلاتورهای داخلی OCXO , TCXO : در زمان قطع تمام ارتباطات ماهواره ایی و مشکلات ممکن انتقال و با توجه به اهمیت تایم سرورها در شبکه های بزرگ ، سازندگان کریستال های بسیار دقیقی را در تایم سرورها نصب می کنند که بصورت دقیق اقدام به نوسان در کسری از ثانیه می کنند و لذا تاخیر و نقص آن معادل کسری از ثانیه در چند ده سال میباشد . مجموعه  های نظامی و امنیتی در دنیا پس از اولین اتصال تایم سرور به ماهواره و دریافت کلاک اتمی ، اتصال را قطع و سالها سیستم با کریستال های داخلی کار می کند. 


 

GNSS در time server تایم سرور چیست ؟

 

تکنولوژی GNSS در تایم سرور


GNSS در time server تایم سرور به مخفف Global Navigation Satellite System است. GNSS یک سیستم مبتنی بر چندین گروه ماهواره است که برای تعیین وقت و مکان جغرافیایی استفاده می شود. این سیستم از ماهواره های مختلفی مانند GPS (Global Positioning System)، GLONASS (Global Navigation Satellite System)، Galileo و Beidou که ماهواره های ایالات متحده آمریکا ، ماهواره های چین ، ماهواره های اتحادیه اروپا و ماهواره های روسیه هستند تشکیل شده است. کاربر بر اساس اولویت خود میتواند از یک سری ماهواره و یا تمام آنها در تنظیمات تایم سرور استفاده نماید.استفاده از GNSS در time server به دلیل دقت بالا و پوشش جغرافیایی گسترده آن بسیار مناسب است. این سیستم به صورت خودکار و بدون نیاز به دخالت انسانی، تاریخ و زمان را به روز می کند و از همگام سازی صحیح تمامی دستگاه ها در شبکه اطمینان حاصل می کند. در تکنولوژی GPS تعداد کانال ها و ماهواره های دریافتی 24 و در تکنولوژی GNSS این تعداد 72 کانال میباشد. 


فرکانس های GPS , GNSS و تعداد کانالهای ماهواره چند است ؟
فرکانس های GPS و GNSS به طور کلی برای ارتباط با ماهواره ها استفاده می شود. فرکانس های اصلی GPS شامل L1 (1575.42 مگاهرتز) و L2 (1227.6 مگاهرتز) هستند. اما با گسترش فناوری GNSS، فرکانس هایی مانند L5 (1176.45 مگاهرتز) و E1 (1575.42 مگاهرتز) نیز برای ارتباط با سیستم های GNSS مورد استفاده قرار می گیرند.

تعداد کانال های ماهواره در یک سیستم GNSS، به تعداد ماهواره هایی که در طیف فرکانسی مورد استفاده قرار می گیرند، بستگی دارد. در سیستم GPS، تعداد کانال ها معمولاً بین 24 تا 32 عدد است. اما در سیستم های GNSS دیگر مانند GLONASS، Galileo و BeiDou، تعداد کانال ها متفاوت است و ممکن است بیشتر از 50 عدد باشد. هر کانال ماهواره با یک فرکانس خاص تطبیق داده شده است و برای دریافت سیگنال های ماهواره ای استفاده می شود.

 

 تایم سرور هوپف time server در گروه بین المللی هوپیران

 

پالس چرخه ای قابل برنامه ریزی (PPS، PPM، PPH) در تایم سرور چیست ؟


PPS -PPM-PPH در تایم سرور

پالس چرخه ای قابل برنامه ریزی (PPS، PPM، PPH) در تایم سرور، یک سیستم زمانبندی است که به وسیله آن می‌توان زمان را با دقت و قابل اعتماد تنظیم کرد. این پالس ها به صورت چرخه‌های ثابت با فاصله زمانی مشخص تولید می‌شوند و برای هماهنگ سازی زمان سیستم‌های مختلف استفاده می‌شوند.
PPS، PPM، PPH به ترتیب به معنای پالس در ثانیه (Pulses per Second)، پالس در دقیقه (Pulses per Minute) و پالس در ساعت (Pulses per Hour) است. این واحدها برای نشان دادن تعداد پالس های تولید شده در یک واحد زمانی مشخص استفاده می‌شوند.این پالس ها معمولاً توسط ساعت های دقیق و قابل برنامه ریزی تولید می‌شوند که به صورت خودکار در هر واحد زمانی مشخص، یک پالس تولید می‌کنند. این پالس ها می‌توانند به عنوان رفرنس زمانی در سیستم هایی که نیاز به هماهنگی دقیق زمانی دارند، استفاده شوند.
به عنوان مثال، اگر نیاز به هماهنگی زمانی با دقت بالا وجود دارد و می‌خواهیم هر ثانیه یک پالس تولید شود، از PPS استفاده می‌کنیم. در صورتی که نیاز به تنظیم زمان با فرکانس کمتر داشته باشیم، مثلاً هر دقیقه یک پالس، از PPM استفاده می‌کنیم. همچنین، اگر نیاز به هماهنگی با فرکانس کمترتر داشته باشیم، مثلاً هر ساعت یک پالس، از PPH استفاده می‌کنیم.در کل، استفاده از پالس چرخه ای قابل برنامه ریزی در تایم سرور، به ما امکان می‌دهد تا زمان را با دقت و صحت بالا تنظیم کنیم و سیستم های مختلف را به هماهنگی زمانی دقیقتری برسانیم.

 

TCXO oscillator و OCXO oscillator در تایم سرور چیست ؟


اسیلاتورهای TCXOو OCXO در تایم سرور

TCXO و OCXO دو نوع از اسیلاتورهای (تولید کننده فرکانس) استفاده شده در تایم سرورها هستند. TCXO مخفف Temperature Compensated Crystal Oscillator است و OCXO مخفف Oven Controlled Crystal Oscillator است.اسیلاتور در تایم سرورها استفاده می شوند تا سیگنال های زمانبندی دقیق و پایدار را ارائه دهند. TCXO و OCXO هر دو از فناوری کریستال استفاده می کنند و باعث می شوند تا فرکانس سیگنال تولید شده به طور دقیق تنظیم شود.اما تفاوت اصلی بین این دو نوع اسیلاتور در روش تنظیم دقت فرکانس است.
TCXO از طریق یک مدار دماسنجی داخلی که با دمای محیط تغییر می کند، فرکانس را تنظیم می کند. این نوع اسیلاتورها به طور عمومی دقت کمتری نسبت به OCXO دارند.
OCXO از طریق یک مدار کنترل دمای داخلی به عنوان یکی از عوامل تنظیم فرکانس استفاده می کند. این مدار کنترل دما، باعث می شود تا دمای کریستال استفاده شده در اسیلاتور تنظیم شود و در نتیجه فرکانس سیگنال تولید شده به طور دقیق تنظیم شود. به دلیل استفاده از مدار کنترل دما، OCXO دقت بسیار بالاتری نسبت به TCXO دارد.
بنابراین، TCXO و OCXO هر دو برای ارائه فرکانس دقیق و پایدار در تایم سرورها استفاده می شوند، اما با دقت های متفاوت. استفاده از هر کدام از این اسیلاتورها بستگی به نیازهای خاص سیستم و دقت مورد نیاز دارد.

 

High-availability Seamless Redundancy (HSR) در تایم سرور چیست ؟


HSR  در تایم سرور چیست

High-availability Seamless Redundancy (HSR) یک استاندارد صنعتی است که برای تضمین پایداری و عملکرد بالا در شبکه‌های صنعتی استفاده می‌شود. این استاندارد توسط IEEE (موسسه مهندسان برق و الکترونیک) تعریف شده است و برای استفاده در سیستم‌های کنترل صنعتی طراحی شده است.
HSR در تایم سرور به منظور ایجاد یک شبکه قابل اعتماد و بدون اختلال در صنعت به کار می‌رود. این فناوری به وسیله‌ی تکنیک‌هایی مانند ضمانت‌نامه‌ و تعادل بار، دو مسیر ارتباطی مستقل را در شبکه ایجاد می‌کند. در صورتی که یکی از این مسیرها به هر دلیلی قطع شود، داده‌ها به صورت خودکار بر روی مسیر دیگر هدایت می‌شوند و بدین ترتیب از هرگونه اختلال در ارتباط جلوگیری می‌شود. با استفاده از HSR، تایم سرور قادر است تا زمان توقف سرویس را به حداقل برساند.  به علاوه، HSR قابلیت تشخیص خطا و جبران آن را نیز داراست. در صورتی که در یکی از مسیرها خطایی رخ دهد، HSR به صورت خودکار از مسیر دیگر استفاده می‌کند و سرویس را بدون هیچگونه اختلال ادامه می‌دهد. این قابلیت باعث می‌شود که سیستم‌های صنعتی که از HSR استفاده می‌کنند، بسیار پایدار و قابل اعتماد باشند. در نتیجه، استفاده از HSR در تایم سرور می‌تواند بهبود قابل ملاحظه‌ای در عملکرد و پایداری شبکه صنعتی داشته باشد و در نتیجه، بهبود کیفیت سرویس و رضایت کاربران را فراهم کند.

 

مقاله بهترین برندهای تایم سرور با لینک خرید در گروه بین المللی هوپیران

 

بررسی NTP در تایم سرورها و ارتباط با PRP و PTP


NTp , PTP , PRP در تایم سرور چیست

شبکه‌های کامپیوتری و ارتباطات تاکنون توسط پروتکل‌های مختلفی مانند Network Time Protocol (NTP)، Precision Time Protocol (PTP) و Parallel Redundancy Protocol (PRP) برای هماهنگی زمان استفاده می‌شده است. در این بخش، به بررسی NTP در تایم سرورها و ارتباط با PRP و PTP می‌پردازیم.
NTP یک پروتکل مبتنی بر UDP است که به منظور هماهنگی زمان در شبکه‌های کامپیوتری ایجاد شده است. این پروتکل از الگوریتمی به نام Marzullo استفاده می‌کند تا زمان را از چندین سرور مختلف دریافت کرده و بهترین مقدار را تعیین کند. NTP برای تنظیم زمان در تایم سرورها استفاده می‌شود و این سرورها سپس زمان را به سایر دستگاه‌ها در شبکه ارسال می‌کنند.
PTP نیز یک پروتکل هماهنگی زمان است که معمولاً در شبکه‌های صنعتی و ارتباطات بین دستگاه‌های مختلف استفاده می‌شود. این پروتکل برای انتقال زمان با دقت بالا استفاده می‌شود و قادر است تا زمان را با دقت بالایی در دستگاه‌های متصل به شبکه هماهنگ کند. PTP بر اساس استاندارد IEEE 1588 توسعه داده شده است و می‌تواند تا میلی‌ثانیه‌ها را با دقت تنظیم کند.
PRP نیز یک پروتکل قابل اعتماد برای ارتباطات صنعتی است که از تکنولوژی تکرار کردن بسته‌ها (packet duplication) استفاده می‌کند. این پروتکل به منظور افزایش اعتماد در شبکه و جلوگیری از دست رفتن داده‌ها در شبکه‌های صنعتی استفاده می‌شود. PRP قادر است برای ارسال داده‌ها از مسیرهای مختلف استفاده کند و در صورت بروز خطا، بسته‌ها را از طریق مسیر دیگری ارسال کند.
ارتباط بین NTP، PRP و PTP از اهمیت بالایی برخوردار است. به عنوان مثال، در شبکه‌های صنعتی که از PRP استفاده می‌کنند، نیاز به هماهنگی زمان در دستگاه‌های مختلف وجود دارد. در این حالت، می‌توان از PTP برای هماهنگی زمان دستگاه‌ها درون هر گروه PRP استفاده کرد و سپس از NTP برای هماهنگی زمان بین گروه‌های PRP استفاده کرد.

بررسی NTP در تایم سرورها و ارتباط با PRP و PTP
 

خروجی سیگنال IRIG-B و DCF77 (دمودوله شده / مدوله شده) در تایم سرور چیست ؟


سیگنال IRIG-B و DCF77 در تایم سرور

پروتکل های IRIG-B و DCF77 در تایم سرور یکی از ویژگی‌های مهم است که به کاربران این ابزار ارائه می‌شود. سیگنال IRIG-B و DCF77 دو نوع سیگنال متفاوت زمان‌سنجی هستند که استفاده‌ی گسترده‌ای در صنایع مختلف دارند.

IRIG-B یک استاندارد زمان‌سنجی است که توسط موسسه‌ی IEEE تعریف شده است. این سیگنال، نشان‌دهنده‌ی زمان مطابق با یک ساعت اتمی است و این پروتکل از طریق کابل های کواکسیال یا فیبر نوری به تجهیزات ارسال می‌شود. سیگنال IRIG-B دارای دقت بسیار بالا است و با استفاده از آن می‌توان به راحتی زمان را همگام با یک ساعت اتمی نگه داشت. در زمان خرید تایم سرور میبایست درخواست خود را مبنی بر هر یک از این قابلیت ها منجمله پروتکل IRIG-B به سازنده ارائه داد . همچنین پروتکل IRIG-B دارای کاربری بسیار وسیعی در صنایع منجمه هوایی ، نفت و گاز و پتروشیمی ، نیروگاهی میباشد و اکثر ادوات این صنایع دارای ورودی این پروتکل میباشند. همچنین توجه فرمایید این پروتکل بر روی کواکسیال برد بسیار کمی دارد و در مسیرهای طولانی میباید از فیبرنوری استفاده نمود.برای IRIG-B انواع ریپیترها، مبدل ها و اسپیلیترها وجود دارد و بر اساس سناریوها میتوان آن را سفارش داد. 

 خروجی سیگنال IRIG-B و DCF77 (دمودوله شده / مدوله شده) در تایم سرور

DCF77 نیز یک سیگنال رادیویی زمان‌سنجی است که در اروپا استفاده می‌شود. این سیگنال توسط یک پایگاه‌داده‌ی ملی در آلمان تولید می‌شود و از طریق امواج رادیویی به تایم سرور ارسال می‌شود. سیگنال DCF77 نیز دارای دقت بسیار بالا است و معمولاً در سیستم‌هایی که به دقت زمان بسیار حساس هستند، استفاده می‌شود.

خروجی سیگنال IRIG-B و DCF77 در تایم سرور به کاربران این ابزار این امکان را می‌دهد تا به راحتی و با دقت بالا زمان را همگام با یک ساعت اتمی نگه داشته و از آن برای رویدادهای زمان‌بندی شده استفاده کنند. این ویژگی بسیار مهم است زیرا در بسیاری از صنایع، از جمله ارتباطات، حمل و نقل و انرژی، دقت زمان بسیار حائز اهمیت است و هر گونه اختلال در همگام‌سازی زمان می‌تواند عواقب جدی را به همراه داشته باشد.

 

Role based access control (RBAC)  در تایم سرور چیست؟

 

RBAC  در تایم سرور چیست


تایم سرور یک سیستم مدیریت زمان است که برای هماهنگی زمان در شبکه های کامپیوتری استفاده می شود. در این سیستم، نیاز است که دسترسی کاربران به منابع سیستم مدیریت شود. برای این منظور، از سیستم کنترل دسترسی مبتنی بر نقش (RBAC) استفاده می شود. RBAC یک مدل مدیریت دسترسی است که بر اساس نقش کاربر تعیین می کند که چه کارهایی می تواند انجام دهد و چه منابعی را می تواند دسترسی داشته باشد. این مدل بر اساس سه عنصر اصلی تعریف می شود: نقش ها، کاربران و منابع. نقش ها مجموعه ای از دسترسی ها و مجوزها هستند که به کاربران اختصاص داده می شود. کاربران به نقش ها متصل می شوند و بر اساس آنها دسترسی های خود را دریافت می کنند. منابع شامل اطلاعات، سرویس ها، فایل ها و دستگاه هایی است که کاربران به آنها دسترسی دارند. RBAC برای احراز هویت کاربران در سیستم تایم سرور استفاده می شود، از این رو معمولاً از سامانه احراز هویت و دسترسی مبتنی بر LDAP استفاده می شود. LDAP (پروتکل دایرکتوری سبک دسترسی پروتکل) یک پروتکل است که برای مدیریت و دسترسی به اطلاعات در یک سازمان استفاده می شود. با استفاده از این پروتکل، اطلاعات کاربران و نقش های آنها در دایرکتوری تعریف می شود و توسط سرور LDAP مدیریت می شود. همچنین، برای تأیید هویت کاربران و اعطای دسترسی، می توان از احراز هویت و دسترسی مبتنی بر RADIUS استفاده کرد. RADIUS (Remote Authentication Dial-In User Service) یک پروتکل شبکه است که برای احراز هویت و دسترسی کاربران در شبکه های تلفن همراه و شبکه های دسترسی به اینترنت استفاده می شود. با استفاده از این پروتکل، کاربران می توانند با استفاده از شماره تلفن همراه یا شناسه کاربری و رمز عبور خود، به سرویس های مربوطه دسترسی پیدا کنند.
با ترکیب RBAC و احراز هویت و دسترسی مبتنی بر LDAP و RADIUS، سیستم تایم سرور قادر است به طور امن و کارآمد دسترسی کاربران را مدیریت کند و اطلاعات مربوط به آنها را در دایرکتوری مدیریت کند

 

تایم سرور با قابلیت مدولار modular subrack چیست ؟


تایم سرور ماژولار

تجهیز مدولار و یا ماژولار یک قابلیت عمومی است که در تایم سرورها نیز استفاده می‌شود و به کاربران امکان می‌دهد تا تایم سرورهای خود را با توجه به نیازهای خود سفارشی کنند. این قابلیت به کاربران امکان می‌دهد تا کامپوننت‌های مختلفی را درون یک subrack قرار داده و با ترکیب این کامپوننت‌ها، سرور مورد نظر خود را ایجاد کنند. به عنوان مثال، کاربران می‌توانند بین ماژول‌های کارت شبکه ، کارتهای خروجی IRIG-B ، فیبرنوری ، ورودی های آنتن ، مدیریت سیستم و کارت های RS485 , RS232 انتخاب کنند و آن‌ها را درون یک subrack قرار دهند. با این قابلیت، کاربران قادرند تایم سرورهایی با پردازشگر قدرتمند، پروتکل های ورودی و خروجی متنوع و توانایی شبکه مناسب بسازند که به نیازهای خاص آن‌ها پاسخ می‌دهد. تایم سرور با این قابلیت مدولار، قابلیت ارتقاء و اصلاح سرورها را نیز فراهم می‌کند. به این معنی که کاربران می‌توانند هر کامپوننتی را که نیاز دارند به سرور اضافه کنند یا کامپوننت‌های قدیمی را جایگزین کنند. این قابلیت به کاربران امکان می‌دهد تا سرورهای خود را بروزرسانی کنند و با تغییرات فناوری روز دنیا همگام شوند. به طور خلاصه، تایم سرور با قابلیت مدولار subrack، امکاناتی را برای کاربران فراهم می‌کند تا سرورهای سفارشی خود را بسازند و آن‌ها را با تغییرات مورد نیاز به‌روز کنند.

دپارتمان تایم سرور time server در گروه بین المللی هوپیران

 

اهمیت منبع تغذیه Redundant برای تایم سرورها

استفاده از سیستم تامین برق ریداندنت یا دوگانه (Redundant power supply) برای تایم سرورها اهمیت بسیاری دارد. در یک تایم سرور، تامین برق مورد نیاز برای اجرای صحیح سرویس‌ها و برنامه‌ها بسیار حیاتی است و قطعی در تامین برق می‌تواند باعث از کار افتادن سرور و دسترسی نداشتن به سرویس‌ها شود.استفاده از سیستم تامین برق دوگانه به این معناست که سرور با دو منبع برق مجزا متصل شده است. در صورتی که یکی از منابع برق قطع شود یا مشکلی برای آن رخ دهد، منبع برق دیگر به طور خودکار فعال می‌شود و تامین برق برای تایم سرور تضمین می‌شود. این باعث می‌شود که تایم سرور به صورت پیوسته و بدون اختلال در دسترس باشد و کاربران به سرویس‌ها و برنامه‌ها دسترسی داشته باشند.
 

تفاوت تایم سرور Din rail , rackmount ؟

 

تفاوت تایم سرور Din rail , rackmount
تایم سرورهای Din rail و rackmount دو نوع تایم سرور از لحاظ شکل ظاهری هستند که برای استفاده در محیط‌های مختلف طراحی شده‌اند.
تایم سرور Din rail، این نوع سرورها برای استفاده در محیط‌های صنعتی و نیمه صنعتی ساخته شده‌اند. آنها به ریل تابلویی نصب می‌شوند که معمولاً در صنایع برق، راه‌آهن و اتوماسیون استفاده می‌شود. این تایم سرورها معمولاً در فضای محدودی قرار می‌گیرند و عموماً دارای طراحی کوچک و مقاوم هستند. آنها اغلب قابلیت‌های مقاوم در برابر شوک و لرزش، مقاومت در برابر دماهای بالا و پایین و مقاومت در برابر گرد و غبار را دارند. این مدل نیاز به نصب و اتصال توسط تکنسین های متخصص دارند و برای استفاده در محیط‌های خصوصی و صنعتی مناسب هستند.
تایم سرورهای rackmount برای استفاده در مراکز داده و سرورهای کامپیوتری طراحی شده‌اند. آنها معمولاً در رک‌های استاندارد 19 اینچی نصب می‌شوند که به آنها امکان نصب در یک فضای استاندارد را می‌دهد. این تایم سرورها معمولاً دارای طراحی بزرگتر و قابلیت ارتقا بیشتری نسبت به سرورهای Din rail دارند. آنها اغلب دارای قابلیت‌های مدیریت شبکه، ذخیره سازی بزرگ و قابلیت اتصال به تعداد بیشتری از دستگاه‌ها هستند. این ان تی پی سرورها معمولاً به راحتی قابل نصب و راه‌اندازی هستند و برای استفاده در مراکز داده و شبکه‌های بزرگ مناسب هستند.
به طور کلی، تفاوت اصلی بین تایم سرورهای Din rail و rackmount در محیط‌های استفاده، اندازه و ظرفیت سرورها و قابلیت‌های مربوط به هر نوع تایم سرور است. در نهایت، انتخاب بین این دو نوع دستگاه بستگی به نیازها و محیط استفاده خاص شما دارد.


مشخصات آنتن های GPS/GNSS در time server تایم سرور


مشخصات آنتن های GPS/GNSS در time server تایم سرور

یکی از مشخصات مهم آنتن های تایم سرور ، قدرت دریافت سیگنال GPS/GNSS است. قدرت دریافت سیگنال توسط آنتن ها به برداشت سیگنال های ماهواره ای و تقویت آنها بستگی دارد. آنتن های با قدرت دریافت سیگنال بالا، می توانند سیگنال های ضعیف تر را هم دریافت کنند و اطلاعات زمانی را با دقت بالاتری ارائه دهند. مهمترین مشخصه دیگر آنتن های GPS/GNSS، دقت زمانی است. آنتن های با دقت زمانی بالا، توانایی ارائه اطلاعات زمانی با خطای کمتر را دارند. این دقت معمولاً در واحدهای میلی ثانیه بیان می شود و باید به عنوان یکی از معیارهای انتخاب آنتن در تایم سرور مد نظر قرار گیرد. علاوه بر این، آنتن ها باید دارای استحکام و مقاومت مناسب در برابر شرایط محیطی مختلف باشند. این شرایط می توانند شامل آب و هوای بارانی، رطوبت، گرد و غبار و شرایط آب و هوایی سخت باشند. استحکام و مقاومت آنتن ها در برابر این شرایط موجب می شود که عملکرد آنتن ها به صورت پایدار و بدون اختلال باشد. در نهایت، آنتن های GPS/GNSS باید قابلیت نصب و اتصال به تایم سرور را داشته باشند. سازندگان مختلف قابلیت های گوناگونی مانند عدم نویزپذیری ، آنتن های دوگانه مقاوم پارازیت های ضدGPS، هیتر برف و یخ و سایر موارد را در طراحی های خود لحاظ و به مشتریان ارائه می دهند.

 

حفاظت غیر مستقیم صاعقه با روش GDT و bi-direction protection برای آنتن های GNSS تایم سرور چگونه است؟


حفاظت غیر مستقیم صاعقه با روش GDT و bi-direction protection برای آنتن های GNSS تایم سرور

حفاظت غیر مستقیم صاعقه برای آنتن های GNSS تایم سرور با استفاده از روش GDT و bi-direction protection صورت می‌گیرد. GDT یا Gas Discharge Tube یک واحد حفاظتی است که در برابر صاعقه و اشتعال راکتورها مقاومت می کند. این واحد با قرار دادن یک لوله گازی در مسیر جریان صاعقه، جریان را به زمین هدایت می کند و تداخل آن با سیستم GNSS را کاهش می دهد. با استفاده از bi-direction protection، دو واحد GDT در سیستم GNSS تایم سرور نصب می‌شوند. یکی از این واحدها در مسیر ورودی صاعقه و دیگری در مسیر خروجی قرار می‌گیرد. این روش باعث می‌شود که کمترین تداخل به سیستم GNSS وارد شود و صاعقه در هر دو جهت بتواند به زمین هدایت شود. این حفاظت غیر مستقیم باعث افزایش ایمنی و پایداری سیستم GNSS تایم سرور در برابر صاعقه می‌شود.

 

 

مقاله انواع برندهای تایم سرور 

 

تلاش زیادی کردیم تا لایق اعتماد شما باشیم – تنوع تایم سرورها و خدمات مشاوره و تامین را از ما بخواهید
گروه بین المللی هوپیران

 

این مورد را ارزیابی کنید
(5 رای‌ها)

بهترین برندهای تایم سرور time server و مستر کلاک Master clock در جهان و خاورمیانه با لینک خرید مستقیمتایم سرور Time server  و ساعت مرکزی Central clock چیست


یک سرور با سخت افزار انحصاری ، اختصاصی و پیشرفته با قابلیت ارائه پالس های زمان جهت همزمانی کلیه سیستم ها ، تجهیزات ، سامانه ها و زیرساخت های فناوری میباشد. دقت این سرور بر اساس تایم اتمی حدود 1 ثانیه در 3 میلیون سال میباشد. سرورهای زمان دارای خروجی های متعددی هستند که بر اساس نیاز دستگاه ها و پروژه ها انتخاب و استخراج میشوند. تایم سرورها قابلیت های بی نظیری در همزمانی پروسس ها و روند ها دارند و جزئی از مهمترین بخش های یک سیستم فناوری به حساب میروند. در کشورهای پیشرفته و در کلیه سیستم ها و اماکن تایم سرور ها به عنوان قلب تپنده این سیستم ها کاربرد دارند. از انجمله میتوان به صنایع ریلی ، هوایی ، دریایی ، کنترل ابزار دقیق ، تابلو های برق، نیروگاه ها ، صنایع فضایی ، فرودگاه ، صنایع حمل و نقل، دیتاسنترها ، شبکه های زیرساخت، شبکه موبایل ، شبکه های فیبرنوری ، درمان و پزشکی ، بیمارستان ، ماهواره ، کارخانجات و.... اشاره کرد.
برای تثبیت و پایداری هر شبکه و پروسسی شما نیاز به تایم سرور خواهید داشت

تایم سرور Time server  و ساعت مرکزی Central clock چیست


تکنولوژی های تایم سرور Time server


تایم سرورها با تکنولوژی GPS و یا GNSS از طریق آنتن های بسیار دقیق و قابل اعتماد و کریستال های داخلی در زمان قطع سیگنال ماهواره ایی ارائه میشوند. تایم سرورهای GPS فقط با ماهواره های موقعیت یاب و تنظیم کننده زمان آمریکا تنظیم میشوند و GNSS با ماهواره های چین ، روسیه ، اروپا و آمریکا یعنی با 4 سیستم فرکانسی ماهواره ایی مختلف همخوان هستند و کاربر بر اساس نیاز معیار تنظیم را مشخص می کند. در صورت قطع سیگنال های ماهواره ایی time serverها میتوانند به کمک کریستال های داخلی خود سالها با دقت بسیار بالا کار کنند.

پروتکل های پرکاربرد تایم سرور ها Time server


تایم سرورها بر اساس نیاز و دستگاه های ارتباطی دارای پروتکل های متفاوتی هستند مهمترین و پرکاربرد ترین پروتکل امروزه NTP تحت شبکه LAN میباشد. لذا کارت های دارای پورت گاها دارای افزونگی redundant برای این کاربرد  در آنها ارائه میشود. پروتکل های IRIG-B - DCF77 – PPM – PPS از جمله امکانات ارتباطی باسیم و رادیویی تایم سرورها هستند .

 


10 برند مطرح تایم سرور Time server در جهان با قابلیت ارائه در کشورهای خاورمیانه   :


این برندها بر اساس اولویت درج  نمی شوند چرا که تعدادی از آنها بصورت بین المللی در رتبه یک دنیا قرار گرفته اند .

1.    برند HOPF آلمان – بهترین آلمانی


برند هوپف آلمان hopf Elektronik GmbH در سال 1972 تاسیس شد و شریک قابل اعتماد و شایسته شما در زمینه همگام سازی زمان است. بیش از 45 سال است که hopf Elektronik GmbH در حال توسعه، تولید و فروش سیستم های مرجع زمان بسیار دقیق بوده است.محصولات نوآورانه "ساخت آلمان"  هوپف  توسط شرکت‌های معروف در سراسر جهان برای پیاده‌سازی سیگنال‌های بسیار دقیق برای همگام‌سازی و تعیین زمان برنامه‌های کاربردی صنعتی، شبکه‌های کامپیوتری، شبکه‌های صنعتی یا اجرای موفقیت‌آمیز پروژه‌های صنعتی پیچیده استفاده می‌شوند.
شعار هوپف در کنار کیفیت ، دقت و ایمنی و سلامت این است :

برند HOPF آلمان – بهترین آلمانی
(چه در مورد مترو در گوانگژو یا بانکوک صحبت کنیم یا خط لوله در اینگولشتات، چه شریک تجاری ما ABB، زیمنس، هانیول یا شما)
نمونه ایی از پروژه ها :
سیاتل سیتی لایت ایالات متحده آمریکا
کیپ کاناورال آمریکا
نیروگاه شنژن غرب چین
مترو گوانگژو چین
شرکت راه آهن کولون-کانتون (KCRC) هنگ کنگ
مترو بانكوك تايلاند
خدمات ملی کنترل ترافیک هوایی لندن بریتانیا
مرکز عملیات فضایی اروپا (ESOC) آلمان
نیروگاهTurówلهستان
TEIAS ترکیه
مخابرات استرالیاو نیوزلند
ESKOM آفریقای جنوبی
قطر) شرکت برق و آب قطر
شرکت انتقال برق عمان SAOC (OETC) عمان
عمان (شرکت انرژی سوهار) برق
نیروگاه Rehab CCGT اردن
اداره برق و آب دبی (امارات متحده عربی .)
وزارت برق و آب کویت
نیروگاه زمین گرماییUlubelu اندونزی
هزاران پروژه کنترل ابزار دقیق ، نیروگاهی ، حیاتی و دیتاسنتر در دنیا

برند هوپف آلمان hopf Elektronik GmbH

محصولات سری 8100 : سری مدولار GNSS برای کاربردهای زیرساخت حیاتی
محصولات سری 8030 هپتا : سری نصب رکمونتGNSS برای کاربردهای صنعت انرژی و اتوماسیون
محصولات سری 8030 NTS : سری نصب در ریل تابلوGNSS برای کاربردهای صنعت انرژی و اتوماسیون
سری محصولات 6890 : سری نصب در ریل تابلو GNSS برای کاربردهای دقیق و قیمت بسیار رقابتی
سری محصولات 8024 : سری نصب در ریل تابلو GNSS بصورت اختصاصی با پروتکل ها و درگاه های متفاوت بر اساس ثبت سفارش


فروش خاورمیانه دارای مجوز : Lendoux.com
فروش ایران : Houpiran.ir

برند HOPF آلمان

2 . برند مینبرگ meinberg آلمان


ماینبرگ در سال 1979 توسط ورنر و گونتر ماینبرگ، پیشگامان سیستم های کنترل رادیویی موج بلند DCF77 برای کاربردهای صنعتی حیاتی شدند، تاسیس شد. امروزه این شرکت با بیش از 100 کارمند در حال توسعه و تولید سیستم‌های همگام‌سازی زمان و فرکانس برای کاربردهای صنعتی مدرن در سرتاسر جهان است.

برند مینبرگ meinberg آلمان
محصولات ماینبرگ از اجزا و ماژول‌های با کیفیت بالا تشکیل شده‌اند که به‌عنوان بلوک‌های کاربردی انعطاف‌پذیر عمل می‌کنند که می‌توانند برای پاسخگویی به متنوع‌ترین و پیچیده‌ترین نیازهای مشتری ترکیب و پیکربندی شوند. این رویکرد انطباق پذیر و نوآورانه برای مدیریت محصول در سرورهای LANTIME NTP Time  به خوبی تثبیت شده است. راه‌حل‌های IMS بر حوزه رو به رشد فناوری‌های همگام‌سازی متمرکز شده‌اند و طیف وسیعی از راه‌حل‌های زمان‌بندی با کارایی بالا را برای شبکه‌ها با هر اندازه و صنعتی ارائه می‌دهند. Meinberg همچنین طیف گسترده‌ای از گیرنده‌های GPS اثبات شده، ساعت‌های رادیویی WWVB، DCF77 (PZF) و MSF، کارت‌های زمان‌بندی سطح اتوبوس و لوازم جانبی را ارائه می‌دهد.


فروش خاورمیانه دارای مجوز : Lendoux.com
فروش ایران : Houpiran.ir

 


3.    برند میروچیپ microchip  آمریکا


میروچیپ گسترده ترین مجموعه از سیستم های ساعت و زمان بندی را در صنعت ارائه می دهد. راه حل های پیشرفته  بر اساس میراث طولانی برند در زمینه همگام سازی و زمان بندی و ادغام فناوری های زمان بندی است. مجموعه سیستم‌های ساعت و زمان‌بندی میکروچیپ از استانداردهای زمان‌بندی دقیق امروزی، از جمله زمان‌بندی مبتنی بر GNSS، پروتکل زمان دقیق IEEE® 1588 (PTP)، پروتکل زمان شبکه (NTP)، اترنت همزمان و زمان‌بندی DOCSIS® پشتیبانی می‌کند.

برند میروچیپ microchip  آمریکا
محصولات شامل :
ساعت های اتمی، استانداردهای فرکانس، اسیلاتورهای اتمی تعبیه شده و ساعت ها و مجموعه های تست کم نویز
ساعت مرکزی 5 جی
سرورهای زمان سازمانی NTP
تایم سرورهای GNSS
سیستم های محافظت در برابر پارازیت و اختشاش سیگنالهای GNSSو GPS
سیستم ساعت مرکزی مخابراتی BITS/SSU/PRS

فروش خاورمیانه دارای مجوز :  Lendoux.com4.    برند Radix  هندی


برند رادیکس تامین کننده تجهیزات مختلفی در زمینه کنترل ابزار دقیق میباشد که دارای شهرت و اعتبار جهانی شده است. رادیکس Radix در مستر کلاک و تایم سرور Time server دارای ادوات عمومی ضد انفجار و EX میباشد. قابلیت ها و مشخصات زیادی تجهیزات رادیکس دارا میباشد ولیکن از لحاظ شکل ظاهری یک مدل بیشتر نمی باشد.فروش خاورمیانه دارای مجوز :  Lendoux.com5.    برند World Time انگلیس


یک تولید کننده پیشرو در انگلستان در زمینه سیستم های هماهنگ سازی دقیق زمان است. به محصولات ما در سراسر جهان اعتماد دارند، زمان‌بندی با دقت بالا را برای طیف گسترده‌ای از بخش‌های حیاتی از امور مالی تا کنترل صنعتی ارائه می‌کنند. همراه با سبد محصولات استاندارد  و یا سیستم های زمان بندی سفارشی را برای سازمان های دولتی، ارتش و سایرین و برای مشتریان OEM ارائه می دهیم.
World Time Solutions، یک شرکت محدود با مالکیت خصوصی، در سال 2008 تاسیس شد. تیم توسعه ما که در انگلستان مستقر است، بیش از 20 سال تجربه در صنعت زمان بندی دارد.

فروش خاورمیانه دارای مجوز :  Lendoux.com

برند World Time انگلیس

6.    برند Houper کانادا


شرکت هوپر یک برند کانادایی میباشد که دارای رنج وسیع و متنوع محصولات در زمینه شبکه ، دیتاسنتر ، سیستم های جریان ضعیف و مخابرات و حفاظت و امنیت میباشد . این برند کانادایی توانسته با استمرار کیفیت و مهندسی بسیار قوی و همچنین خدمات پشتیبانی عالی بازار خوبی را کسب نماید. ارائه خدمات هوپر به مشتریان عموما اختصاصی و به صورت پکیج های پیشنهادی مقرون به صرفه بوده است. ضمنا هوپر خدمات مشاوره بسیار خوبی را برای زیرساخت های مورد نیاز پروژه ها هم ارائه می دهد. محصولات هوپر با تنوع گوناگون و همچنین قابلیت یکپارچه سازی با انواع پروتکل ها و استفاده از سخت افزار های با کیفیت و قدرتمند جایگاه خاصی به دست آورده است. رنج محصولات بسیار زیاد است و عموما به درخواست های مشتریان قابل تغییر و توسعه نیز می باشد. اکثر محصولات هوپر ماژولار است و به صورت total solution برای انواع پروژه ها، راهکار های کاملی ارائه می دهند.


فروش خاورمیانه دارای مجوز :  Lendoux.com

 


7.   تایم سرورهای ساپلینگ آمریکا


شرکت ما بیش از دو دهه است که در سیستم های زمان سنجی هماهنگ پیشگام بوده است. به عنوان یک سازمان، ما در جهت نوآوری و قابلیت اطمینان تلاش می کنیم. ساعت ما را می توان در مدارس، بیمارستان ها و صنایع در سراسر کشور و در سراسر جهان یافت. ما خط کاملی از محصولات ساعت آنالوگ و دیجیتال را برای سیستم‌هایی مانند Wired، IP-PoE، Wi-Fi، TalkBack و محبوب‌ترین نوآوری ما، سیستم ساعت بی‌سیم همگام‌سازی شده ارائه می‌کنیم که بر اساس فناوری ثبت اختراع فرکانس پرش ما است. صنعت را متحول کرد. ماموریت ما ارائه محصولات با کیفیت با پشتوانه فناوری پیشرفته و پشتیبانی فنی درجه یک است. تمام ساعت‌های ما در ایالات متحده و در دفتر مرکزی ما در وارمینستر، پنسیلوانیا طراحی و تولید می‌شوند.


فروش خاورمیانه دارای مجوز :  Lendoux.com8.   تایم سرورهای اسیلوکوارتز آمریکا


ما تقریباً 70 سال است که پیشگام فناوری همگام سازی شبکه هستیم. راه‌حل‌های نوآورانه ما به سازمان‌های سازمانی، مؤسسات دولتی و اپراتورهای شبکه تلفن همراه کمک می‌کند تا بر چالش‌های عمده غلبه کنند، چه این چالش‌ها برآورده کردن الزامات سختگیرانه برای همگام‌سازی فرکانس و فاز یا رسیدگی به محدودیت‌های ردپای فوری، مصرف انرژی و دید آسمان باشد. دستگاه‌های ما از صنعت برای رسیدگی به این مسائل پشتیبانی می‌کنند، در حالی که نظارت و اطمینان از زمان‌بندی با دقت بسیار بالایی دارند.


فروش خاورمیانه دارای مجوز :  Lendoux.com9.    تایم سرورهای مسترکلاک آمریکا


از کمک به فضانوردان برای بلند کردن به موقع تا اطمینان از انتقال برنامه‌نویسی بدون درز در استودیوهای پخش، سیستم‌های زمان‌بندی Masterclock برای بیش از 25 سال برای پشتیبانی از برنامه‌های کاربردی حیاتی در سراسر جهان و فراتر از آن مورد اعتماد بوده‌اند. با مهندسی، ساخت و تحقیق داخلی، ما سیستم هایی را متناسب با برنامه می سازیم. سیستم‌های زمان‌بندی ما توسط پشتیبانی مشتری پشتیبانی می‌شوند که 365 روز در سال، نه میلیارد نوسان در ثانیه قابل دسترسی است.

فروش خاورمیانه دارای مجوز :  Lendoux.com

تایم سرورهای مسترکلاک آمریکا

10.    تایم سرورهای تایم تولز انگلیسTimeTools که در سال 2002 تاسیس شد، منبع اصلی منابع زمانی بسیار دقیق برای همگام سازی کامپیوترها و زیرساخت شبکه کامپیوتری است. ما همچنین طیف گسترده ای از نمایشگرهای پیشرفته دیجیتال و آنالوگ زمان را ارائه می دهیم که با استفاده از پروتکل زمان شبکه از طریق شبکه های اترنت همگام شده اند. سرورهای زمان شبکه مبتنی بر GNSS و مراجع زمانی ما می توانند دقیقاً زمان را روی هر چیزی از یک رایانه شخصی تا شبکه ای از هزاران ایستگاه کاری و سرور همگام کنند.


فروش خاورمیانه دارای مجوز :  Lendoux.com11.    تایم سرور گلوبال چینGlobalTime  از سال 2003 در سیستم های زمان سنجی هماهنگ پیشگام بوده است. ما در جهت نوآوری و قابلیت اطمینان تلاش می کنیم. ما دارای یک خط کامل از سرورهای NTP )سرورهای زمان GPS( و ساعتهای همگام شده هستیم. با تیم برجسته تحقیق و توسعه، GlobalTime  طیف گسترده ای از سرورهای NTP و ساعت های NTP، ساعت های رادیویی، ساعت های CDMA را ارائه می دهد. ما با ارائه اطلاعات دقیق و بی‌درنگ، مدارس، بیمارستان‌ها، فرودگاه‌ها، ایستگاه‌های قطار، خانه‌های رسانه‌ها، ادارات، مؤسسات مالی، پایگاه‌های نظامی، دفاتر امنیت عمومی و سایر مؤسسات دولتی را مطلع و در همان مرحله نگه می‌داریم.
ساعت های ما به طور گسترده در 73 کشور یا منطقه در سراسر جهان از جمله آمریکای شمالی، آمریکای مرکزی، آمریکای جنوبی، اروپا، خاورمیانه، آفریقا، آسیا و استرالیا استفاده می شود.
ما پشتیبانی فنی درجه یک و مادام العمر را برای محصولات خود ارائه می دهیم. در GlobalTime، ما برای مشتریان و رضایت آنها بیش از هر چیز ارزش قائل هستیم!


فروش خاورمیانه دارای مجوز :  Lendoux.com

ساعت مرکزی
برند هوپر کانادا ( با ارائه مجوز تولید به هوپیران)
اولین ساعت مرکزی Central Clock تولید ایران تحت استاندارد هوپر کانادا با پنل مرکزی و نرم افزار هوپف آلمان

 

 

سیستم ساعت مرکزی وظیفه نمایش دقیق زمان بر روی نمایشگرهای آنالوگ و دیجیتال و همچنین ایجاد همزمانی با سرورها و تجهیزات سخت افزاری و نرم افزاری را بر عهده دارد. ساعت مرکزی توسط ارتباط با شبکه ماهواره ایی و GPS و یا توسط دریافت کلاک هم زمانی از سمت شبکه دیگری فعال میشود . اهمیت همزمانی در بعضی از مراکز و سامانه ها در حد ثانیه و یا حتی کسری از ثانیه میباشد و لذا این سیستم و مخصوصا تجهیزات مرکزی آن بسیار حیاتی ، دقیق و Redundant میباشد. هوپیران به دو روش تولید کننده و ارائه دهنده سیستم های GPS و ساعت مرکزی میباشد. تولیدات هوپیران در ساعت های انالوگ و دیجیتال بر پایه پروتکل های استاندارد NTP و RS485 و مجوز هوپر کانادا ساخته شده است. همچنین سیستم مرکزی کلاک برند هوپیران از برندهای هوپر کانادا و هپف آلمان بدون تغییر و در جهت اطمینان عملکرد، تامین و راه اندازی میشوند و لذا تجهیزات این پکیج را امروزه در اکثر فرودگاه ها، متروها ، بیمارستان ها، ورزشگاه ها و مراکز حیاتی جهان میتوان مشاهده نمود.
سیستم ساعت مرکزی Central Clock برند هوپر کانادا با تلفیق قابلیت هاو امکانات خارق العاده و زیباشناسی و اصول هنری به ارائه تجهیزات خاص و تولید آرایه های متناسب با معماری اماکن مختلف پرداخته است. تجهیزات نمایشی این برند دارای تنوع مختلف و از متریال گوناگون تولید میشوند. آلومینیوم و استیل از هوسینگ های متداول این برند هستند. همچنین هوپر دارای آرایه های EX برای نمایش ساعت در اماکن پر خطر نفت و گاز و پتروشیمی میباشد. تجهیزات دیگر این برند عمومی و برای استفاده در بیمارستان ها و ادارات پیشنهاد میگردد . ارائه نمایشگرهای بزرگ اختصاصی مانند ساعت های شهری و نماهای بزرگ ، همچنین آرایه های ساعت با جنس های خاص مانند طلا، نقره و پلاتین از خدمات اختصاصی هوپر میباشد.
تجهیز مرکزی و قلب تپنده این برند، سیستم های ناوبری هوپف آلمان است . تنوع تجهیزات و سامانه های مدیریتی و همچنین پشتیبانی از پروتکل های گوناگون از اهداف تیم توسعه هوپر و هپف است .
سیستم ساعت مرکزی هوپر با دریافت سیگنالهای همسان سازی از ماهواره ، فرکانس رادیویی و یا سایر سرورهای اختصاصی و عمومی دو وظیفه زیر را به خوبی انجام می دهد.
 اعلام و نمایش ساعت دقیق و یکسان بر اساس موقعیت جغرافیایی
 یکسان سازی و سینک نمودن عملکرد کلیه تجهیزات مخابراتی و الکترونیکی

 

هوپیران ارائه دهنده سیستم ساعت مرکزی سنترال کلاک و GPS جهت پروژه های بیمارستان و آزمایشگاه

 هوپیران ارائه دهنده سیستم ساعت مرکزی سنترال کلاک و GPS جهت پروژه های بیمارستان و آزمایشگاه

بیمارستان ها دارای نیازهای متعدد جهت نمایش دقیق زمان برای بخش پرستاری و پزشکی میباشند. اعلام دقیق دوزهای دارویی در واحد های زمان و یا سنجش پارامترهای حیاتی در واحد های زمانی از اهمیت بالایی برخوردار است . همچنین نظم سیستماتیک در واحد های درمانی و آزمایشگاهی دقت عملکرد و وصول به اهداف این اماکن را تسهیل می بخشد. ساعت مرکزی با آرایه های نمایش آنالوگ و دیجیتال در بخش های مختلف بیمارستانی و بر اساس کاربری هر بخش تعریف و جانمایی میگردد . تجهیزات مرکزی به صورت Redundant وظیفه ارائه پالس همسان سازی ساعت های موجود در پروژه و همچنین همزمانی سرورهای خدماتی و مدیریتی و رکوردرهای نظارت تصویری را بر عهده دارد .

 

هوپیران ارائه دهنده سیستم ساعت مرکزی سنترال کلاک و GPS پروژه های اداری و تجاری

هوپیران ارائه دهنده سیستم ساعت مرکزی سنترال کلاک و GPS پروژه های اداری و تجاری
در پروژه های اداری و تجاری سیستم ساعت مرکزی جهت نمایش دقیق ساعت در اماکن مختلف کاربرد دارد. در این اماکن اولویت اول نمایش دقیق زمان برای بازدیدکنندگان و کاربران میباشد و سپس هم زمانی در سرورها و تجهیزات کنترل هوشمند ساختمان در اولویت است. در این پروژه ها بیشتر به آرایه های ساعت با ابعاد مختلف بر اساس فواصل مورد نیاز احتیاج خواهد بود . گاها ساعت هایی به ابعاد بسیار بزرگ برای محوطه های خارجی پیشنهاد میگردد. ساعت های دیجیتال در اتاق هایی با نیاز بررسی دقیق زمان استفاده خواهند شد . آنتن های خارجی جهت دریافت کلاک ساعت از ماهواره استفاده خواهد شد .

هوپیران ارائه دهنده سیستم ساعت مرکزی سنترال کلاک و GPS جهت پروژه های حمل و نقل و ریلی

هوپیران ارائه دهنده سیستم ساعت مرکزی سنترال کلاک و GPS جهت پروژه های حمل و نقل و ریلی
پروژه های حمل و نقل هوایی ، ریلی و زمینی وابستگی بسیار زیادی به زمان دارند بطوریکه عدم زمانبندی دقیق در ساختارهای حمل نقل هوایی و ریلی ممکن است موجب ایجاد فاجعه های انسانی شود . همچنان عدم کارکرد صحیح سیستم های ساعت مرکزی در هم زمانی باعث تاخیر و اتلاف زمان و هزینه خواهد شد. لذا استفاده از سیستم های همزمانی دقیق و قابل اعتماد با قابلیت Redundancy جزئی از الزامات سیستم های ناوبری میباشد. همچنین نمایشگرهای محیطی در این اماکن وظیفه نمایش دقیق ساعت را بر اساس نقاط مختلف جغرافیایی بر عهده خواهند داشت . فرض نمایید در یک فرودگاه پنل های نمایش ساعت دچار اشتباه شوند و یا سیستم های نمایش پروازها دچار اختلال گردند. تعداد انبوهی مسافر ، بار و کادر فرودگاهی دچار سردرگمی خواهند شد. جدا از این مبحث سیستم های دقیق سیگنالینگ و اسکادا در پروژه های ریلی و ناوبری هوایی و زمینی بر اساس ساعت مرکزی ماهواره ای هم زمان شده و لذا عملکرد درست آنها وابسته به زمانبندی دقیق خواهد بود. سیستم مرکزی کلاک هوپیران از برند هوپف آلمان و هوپر کانادا بوده که در پروژه های بزرگ سیگنالینگ و ناوبری هوایی در جهان کاربرد وسیعی دارد.

هوپیران ارائه دهنده سیستم ساعت مرکزی سنترال کلاک و GPS پروژه های پتروشیمی ، پالایشگاهی و نفتی

هوپیران ارائه دهنده سیستم ساعت مرکزی سنترال کلاک و GPS پروژه های پتروشیمی ، پالایشگاهی و نفتی
ساعت مرکزی در پروژه های نفتی و پالایشگاهی بیشتر جهت همسان سازی سیستم های کنترل ابزار دقیق و اسکادا کاربرد دارند . این سیستم ها جهت کاربری درست و ارائه گزارشات دقیق و LOG سیستم، وابسته به دریافت کلاک درست و صحیح می باشند . همچنین سیستم های نظارتی مانند کنترل تردد و دوربین های مدار بسته بر اساس این برنامه زمانبندی عمل خواهند نمود. لذا پنل های مرکزی GPS و سنترال کلاک در این پروژه ها کاملا Redundant و از پروتکلهای صنعتی بهره میبرند. هوپف آلمان و هوپر کانادا قابلیت های بسیار اختصاصی را برای پروژه های نفتی در سیستم های سنترال کلاک ارائه میدهند . ارائه ساعت های نمایشی دیجیتال با قابیلت EX و IP68 از محصولات اختصاصی این گروه میباشد. هوپیران ارائه دهنده سیستم های GPS و ساعت مرکزی این گروه در ایران میباشد.


هوپیران ارائه دهنده سیستم های ساعت مرکزی سنترال کلاک و GPSپروژه های بانکی و موسسات مالی


شعب بانکی و موسسات مالی در مناطق جغرافیایی مختلف واقع شده اند و لذا ساعت کارکرد هر یک و نمایش ساعت دقیق در تمام شعب از اهمیت ویژه ای برخوردار است . این امر موجب نظم در کلیه عملکرد ها و همچنین همزمانی سیستم ها و سرورها در کلیه شعب و دفاتر بانکی خواهد شد. دریافت اطلاعات دقیق تمام دوربین ها و همزمانی گزارشات آنها موجب تسهیل در بررسی نیازهای مختلف بخش های مدیریتی و حراستی بانکی خواهد شد. سیستم مرکزی با دریافت ساعت دقیق از ماهواره و انتقال به تمام سیستم ها و آرایه های نمایشگر ، بدون محدودیت جغرافیایی امکان همزمانی دقیق را خواهند داشت. هوپیران ارائه دهنده ساعت مرکزی هوپر کانادا و هوپف آلمان در پروژه های سنترال کلاک میباشد.

برند HOPF

هوپیران تامین کننده ، مشاور ، مجری و طراح سیستم های تایم سرور ، gps و کلاک برند hopf آلمان


hopf Elektronik GmbH در سال 1972 در کشور آلمان تاسیس شد و بیش از 45 سال در حال تولید و فروش سیستم های GPS و clock مرکزی با دقت بسیار بالا میباشد. کیفیت بالای محصولات HOPF تضمین کننده توسعه ، تولید و فروش و همچنین راهکارهای سازمانی این برند است.
محصولات نوآورانه این شرکت آلمانی توسط شرکتهای شناخته شده در سراسر جهان برای پیاده سازی سیگنالهای بسیار دقیق هماهنگ سازی زمان در برنامه های صنعتی ، شبکه های کامپیوتری، شبکه های رایانه ایی، شبکه های صنعتی و برای اجرای موفقیت آمیز پروژه های پیچیده صنعتی استفاده میشود.


محصولات HOPF در کارخانه ایی در Lüdenscheid ، واقع در منطقه بتونی Sauerland ساخته می شود. استفاده از جدیدترین فن آوری ها و فرآیندهای تولیدی باعث بهبود مستمر و بهینه سازی حفاظت از محیط زیست شرکت شده است. هدف شرکت HOPF این است که ضمن حفظ امکان سنجی اقتصادی بهترین راه حل فنی را برای برنامه های کاربردی خود به مشتریان ارائه دهد. از زمان تأسیس این شرکت ، بیش از 2.75 میلیون سیستم هاف در جهان مورد استفاده قرار گرفته است.
محصولات این برند در گروه بندی زیر قابل ارائه میباشد :


Industrial time reference systems
Network time server appliances
Signal and protocol converters
Antennas and accessories
Analogue clocks and digital displays

  هوپیران تامین کننده و یکپارچه ساز محصولات HOPF با سایر برندها و تجهیزات صنعتی و زیرساختی

 

 هوپیران تامین کننده و یکپارچه ساز محصولات HOPF با سایر برندها و تجهیزات صنعتی و زیرساختی 

 

 مشاوره در جهت انتخاب محصول و تعیین پروتکل های ارتباطی استاندارد با تجهیزات و سلوشن های مورد نظر و استفاده از قابلیت های بی نظیر و خاص برند HOPF در هم زمانی سیستم کلاک تجهیزات صنعتی و شبکه های عظیم و همچنین تامین محصولات و اجرا و راه اندازی آن، از خدمات گروه هوپیران در این سیستم میباشد. 

 

 

 

 

مجموعه: برند HOPF
تولید کننده: برند HOPF آلمان

ماژول 6875 یک تایم سرور GPS در یک محفظه جمع و جور آلومینیومی برای نصب در ریل 35 میلی متری است. این ماژول دارای دو رابط شبکه 10/100/1000 طبق شرح ذیل میباشد: 2 ethernet interfaces 10/100/1000 Mbit/s...

بیشتر...

مجموعه: برند HOPF
تولید کننده: برند HOPF آلمان

تایم سرور 8029NTS کاملاً بدون تعمیر و نگهداری و هماهنگ سازی کلاک شبکه جهت نصب بصورت DIN Rail و بهترین راه حل هماهنگ سازی شبکه ها و برنامه های صنعتی استسرور NTP مستقل به طور...

بیشتر...

مجموعه: برند HOPF
تولید کننده: برند HOPF آلمان

سیستم ساعت و تایم سرور جهت صرفه جویی در فضا در محفظه پروفیل آلومینیوم بسته و برای نصب آسان و افقی در ریل آماده شده است اطلاعات مهم و وضعیت عملیاتی موجود از طریق LED ها...

بیشتر...

مجموعه: برند HOPF
تولید کننده: برند HOPF آلمان

By implementation of up to two (2) NTP LAN Boards 7273(RC) or NTP LAN Boards 7274(RC) (10/100/1000 Mbit/s autosensing, VLAN, Bonding, PRP) system 6844(RC) becomes a highly accurate NTP Stratum 1 Time Server fo synchronization of computers and industrial networks.

بیشتر...

مجموعه: برند HOPF
تولید کننده: برند HOPF آلمان

سرور دقیق هماهنگ سازی رایانه ها و شبکه های صنعتی By implementation of NTP LAN Boards 7273(RC) or NTP LAN Boards 7274(RC) (10/100/1000 Mbit/s autosensing, VLAN, Bonding, PRP) system 7001(RC) becomes a highly accurate NTP Stratum 1 Time Server for...

بیشتر...

مجموعه: برند HOPF
تولید کننده: برند HOPF آلمان

The receiver unit 4460 serves to synchronise the control devices with cyclic pulses.The data are emitted potential free. The unit can operate in a wide voltage range 12-60V DC (optional 36-75VDC).The electronic is placed in a plastic terminal box with screw terminals for the connections. The...

بیشتر...

مجموعه: برند HOPF
تولید کننده: برند HOPF آلمان

Module 4465 is a DCF77 clock in a compact aluminium housing for 35mm DIN rail mounting (DIN EN 60715 TH35). The module is easily clipped onto the rail via a clip based on "snap-in" mechanism.Module 4465 has a serial interface that is implemented in two (2) interface formats. There are five (5)...

بیشتر...

مجموعه: برند HOPF
تولید کننده: برند HOPF آلمان

Module 4475 is a Sub-Master Clock Module in a compact aluminium housing for 35mm DIN rail mounting (DIN EN 60715 TH35). The module is easily clipped onto the rail via a clip based on "snap-in" mechanism. The synchronisation of Sub-Master Clock Module 4475 can be performed via the following...

بیشتر...

مجموعه: برند HOPF
تولید کننده: برند HOPF آلمان

Module 6870 is a GPS clock in a compact aluminium housing for 35mm DIN rail mounting (DIN EN 60715 TH35). The module is easily clipped onto the rail via a clip based on "snap-in" mechanism. Module 6870 has two (2) individual and independent interfaces and is available in six (6) different...

بیشتر...

مجموعه: برند HOPF
تولید کننده: برند HOPF آلمان

Module 6875 is a GPS Time Server in a compact aluminium housing for 35mm DIN rail mounting (DIN EN 60715 TH35). It consists of a GPS clock module 6875 in an extended DIN Rail housing that have an additionally implemented NTP SINEC H1 LAN Board 7273 or an NTP SINEC H1 LAN Board 7274 (2 ethernet...

بیشتر...

مجموعه: برند HOPF
تولید کننده: برند HOPF آلمان

Compact - space-saving - highly precise - maintenance free! This is the hopf network timeserver 8030NTS/GPS, easily explained. With its up to 2 isolated and mutually independent network timeserver modules and up to 4 ethernet interfaces the network timeserver 8030NTS/GPS for DIN rail mounting is...

بیشتر...

مجموعه: برند HOPF
تولید کننده: برند HOPF آلمان

Switch-Box - System 5000 was designed and developed for setting up redundant clock systems in the 'hot standby function with automatic status-dependent signal switchover' operating mode. Switch-Box - System 5000 is used when the most stringent demands are placed on the availability of a clock...

بیشتر...

مجموعه: برند HOPF
تولید کننده: برند HOPF آلمان

نمایشگرهای بزرگ 4985 شامل یک ماتریس  16 در 16 دو خط 42 میلیمتری و یا یک خط 84 میلی متری هستند. آنها نمایش مقادیری مانند زمان بسیار دقیق و تاریخ را بر عهده دارند  The basic version of...

بیشتر...

مجموعه: برند HOPF
تولید کننده: برند HOPF آلمان

Mechanical structure of the antennaThe antenna is housed in a round weatherproof plastic casing. The casing cover is arched to prevent any rain water, snow or other impurities from settling on the antenna. The mechanical construction consists of sturdy, anodized aluminium or aluminium die-casting...

بیشتر...

مجموعه: برند HOPF
تولید کننده: برند HOPF آلمان

When outdoor antennas are used high interference voltage or current pulses may occur in the antenna cable during thunderstorms. This may result in damaging or destroying not only the directly connected radio-controlled clock system but also any other devices connected. To avoid severe damage and...

بیشتر...

مجموعه: برند HOPF
تولید کننده: برند HOPF آلمان

Passive GPS 2x Power SplitterIf only one GPS antenna can be installed (due to structural or other reasons), it is however possible to operate two GPS receivers with one common GPS antenna by using the passive GPS antenna splitter 4443. Voltage for Power Splitter 4443 is supplied internally by the...

بیشتر...

مجموعه: برند HOPF
تولید کننده: برند HOPF آلمان

If only one GPS antenna for operating several GPS receivers can be installed (due to structural or other reasons), it is however possible to operate up to 8 GPS receivers with one common GPS antenna by using the active GPS antenna splitter 4449. This solution is often used in the context of...

بیشتر...

مجموعه: برند HOPF
تولید کننده: برند HOPF آلمان

The line amplifier is integrated into an HF proof housing with a base plate. It is therefore easy to fix the device to the wall. The 6849 line amplifier is looped into the antenna cable. The voltage supply of the line amplifier is provided via the antenna cable by the BNC connector of the hopf GPS...

بیشتر...

مجموعه: برند HOPF
تولید کننده: برند HOPF آلمان

If several DCF77-clocks are wanted in the building the 4x antenna amplifier with potential separation can be used. The device is structured like the antenna amplifier FG444400, but without indirect lightning protection. The housing contains the mains unit and several amplifier modules. The signal...

بیشتر...

 

پروتکل های سیستم کلاک و ساعت مرکزی

ساعت مرکزی وظیفه نمایش دقیق زمان و تاریخ را بر عهده دارد . این تجهیزات با توجه به نوع معماری ساختمان ها جانمایی خواهند شد و بر اساس نیاز به نمایش زمان ، تاریخ و امکانات مازاد مانند دما و رطوبت و ... نصب و راه اندازی میشوند. معمولا نمایشگرها به سه دسته تقسیم میشوند، نمایشگرهای دیجیتال ، نمایشگرهای انالوگ و نهایتا پنل های مانیتوری . لیکن نوع اتصال کلیه تجهیزات اعم از نمایشگر های ساعت و یا سرورها و تجهیزات سخت افزاری جهت یکسان سازی کلاک آنها می باید تحت پروتکل استاندارد انجام شود . در زیر سه نوع پروتکل متداول معرفی شده است : 

 

کلاک مرکزی از نظر تکنولوژی ارتباطی به چند مدل مختلف تقسیم بندی می‌شود:

1- ارتباط تحت شبکه و ساعت های POE

این نوع تجهیزات از طریق کابل شبکه با سرور مرکزی ارتباط برقرار می‌نماید و همچنین برق لازم جهت عملکرد را از طریق شبکه به صورت POE دریافت می‌نماید.

 

 2- ارتباط وایرلس

این نوع ارتباط برای اماکنی که امکان کابل کشی در محیط وجود ندارد، می‌توان انتخاب مناسبی باشد. ساعت مجهز به سیستم برق و یا باطری می‌باشد و به صورت بی‌سیم به شبکه متصل می‌شود و اطلاعات ساعت سرور را دریافت می‌نماید.

 

3- ارتباط صنعتی و زوج سیم

برای ایجاد ارتباط ما بین سخت افزارها و ساعت ها با سرور کلاک از یک زوج سیم تحت RS232 استفاده می شود. در برخی موارد این نوع ساعت دارای باطری بوده و در برخی دیگر از همان زوج سیم برای تغذیه و فعالیت ساعت استفاده می شود. امروزه استفاده از پروتکل RS232 کمتر شده است و فقط در برخی شرایط استفاده می‌شود. لیکن همچنان پروتکل های تحت RS485 بسیار متدوال بوده است و کلیه سخت افزارهای صنعتی در لایه فیلد توسط این پروتکل با سرور کلاک ارتباط بر قرار مینمایند. نمایشگر های ساعت های صنعتی نیز همچنان با استفاده از این پروتکل در حال تولید میباشند. استفاده از این پروتکل امکان Redundant شدن سیستم کلاک صنعتی را نیز میسر میسازد . 

 

گروه هوپیران ارائه دهنده خدمات مشاوره ، راه اندازی ، تامین و طراحی کلیه تجهیزات کلاک مرکزی و نمایشگرهای ساعت برای کلیه امکان با پروتکل های فوق میباشد و از ارائه خدمات یکپارچه و قابل اطمینان به کارفرمایان استقبال مینماید. 

 

جانمایی و انتخاب ساعت مرکزی مناسب

با توجه به طراحی منحصر به فرد هر مجموعه،  می‌توان ذکر کرد که دیوار، ستون و المان معماری خصوصیات منحصر خود را دارا می‌باشد. بنابراین در راستای جانمایی ساعت در محل باید به نکات مختلفی توجه نمود. در این بخش به برخی از این نکات اشاره خواهد شد:

 

 

1- دید کامل:

در برخی از مجموعه‌ها به عنوان مثال یک مجتمع تجاری، راهروهایی برای اتصال قسمت‌های مجموعه موجود می‌باشد. در این راهرو برای نشان دادن ساعت به مشتریان از این سیستم استفاده می‌شود. حال اگر ستون در این راهرو وجود داشته باشد، باید جانمایی ساعت را به نحوی در نظر گرفت که از هر دو مسیر به راحتی دیده شود. بنابراین، در برخی موارد از نرم‌افزارهای شبیه سازی 3 بعدی برای مشخص نمودن زاویه دید دقیق ساعت استفاده می‌شود.

 

2- فضای مورد نظر:

هر ساعت برای خود، جلوه و کاربری و همچنین هزینه متفاوتی را به همراه خواهد داشت. به عنوان مثال ساعت دیجیتال جلوه‌ای صنعتی دارد، بنابراین استفاده از آن در فضای عمومی پیشنهاد نمی شود. استفاده از ساعت با قابلیت ثانیه شمار برای اماکن تفریحی و عمومی به جهت ایجاد اضطراب پیشنهاد نمی گردد ولیکن این ساعت برای اتاق های عمل ، بیمارستان ها و اماکن صنعتی الزامی است . 

 

3- ابعاد ساعت:

ابعاد ساعت برای دید آن از فواصل مختلف مهم می‌باشد. بنابراین هرچه ابعاد ساعت بزرگتر باشد، از فواصل دورتری قابل دید است. در نتیجه در راهروهایی با طول زیاد ، اماکن شهری و یا سالن های انتظار فضاهای بزرگ ، به جای استفاده از چند ساعت، می‌توان از یک ساعت با ابعاد بزرگتر استفاده نمود.

 

4- فضاهای خاص :

ساعت های غیر معمول برای فضاهای خاص تولید میشوند . این ساعت ها در فضاهای شهری به صورت باغچه و یا ابنما قابل مشاهده هستند. همچنین ساعت های بسیار بزرگ ساختمان های عظیم شهری جزوی از این تجهیزات میباشند . 

 

5- اماکن صنعتی با ریسک بالا: 

اماکن صنعتی مانند نفت و گاز و پترشیمی ، آزمایشگاه های خاص و .... بنا بر نیاز محاسبه زمان جهت پرسنل در شرایط خاص از ساعت های ضد انفجار ex استفاده مینمایند .

 

6- نور بک لایت :

استفاده از ساعت در تاریکی شب و در اماکنی که روشنایی لازم محیطی را ندارند مانند میدان های شهری ، سر درب ساختمان ها ، فضاهای کوچک و صنعتی نیازمند نور داخلی صفحه نمایش و بک لایت میباشد. 

 

7- یکپارچه سازی ساعت مرکزی 

در ایستگاه های حمل و نقل و فرودگاه ها استفاده از همزمانی سیستم کلاک و نمایش ساعت در گوشه نمایشگرهای اعلام تردد مسافران PIS و راهنمای مسافر VG امری متداول است . 

 

در راستای دریافت موقعیت مناسب و سنکرون نمودن ساعت سرور با ساعت‌های دنیا از انواع گیرنده های اکتیو gps استفاده می‌شود. این آنتن با اتصال به ماهواره ساعت دقیق را برای سرور مشخص می‌نماید و توسط سرور به تمامی ساعات نصب شده و سرورهای سیستم‌ها انتقال داده می‌شود. این آنتن باید از جنس قابل قبول بوده تا بتواند در مقابل باد، آب و همچنین شرایط جوی نامساعد مقاوم باشد. جهت اتصال هرچه بهتر آنتن با ماهواره‌های GPS، این تجهیز در بلندترین نقطه ساختمان نصب می‌شود. لازم به ذکر می‌باشد که در صورت نصب بر روی دکل برای محافظت در برابر صاعقه از تجهیزات صاعقه گیر و یا Surge arrester استفاده می‌شود. هوپیران ارائه دهنده انواع گیرنده های gps و کلاک مطابق استانداردهای بین المللی میباشد. 

 

سالیان متمادی است که در امکان مهم، رسمی و بزرگ بسیاری از شهرهای معروف دنیا، برج ساعت‌ (Tower Clock) نصب می‌گردد. بعضاً ابعاد برخی از این ساعت‌ها چندین برابر قد یک انسان است که در میدان‌های مهم و یا بر فراز فانوس دریایی نصب می‌شوند.  این نوع ساعت بیشتر برای زیبا سازی محیط استفاده می‌شود و همچنین می‌توان از بدنه آن برای نصب تجهیزات جریان ضعیف مانند آنتن وایرلس و یا دوربین نظارت تصویری استفاده نمود. برج های ساعت بیشتر جنبه زیبایی و نماد وقت شناخته میشوند و مستقیما به گیرنده GPS متصل میشوند. این تجهیزات امروژه توسط موتورهای الکتریکی و چرخدنده های مکانیکی راه اندازی میشوند. هوپیران ارائه دهنده انواع سیستم های کنترلی و مدیریت کلاک سامانه ها و سیستم های شهری میباشد. 

 

 

ساعت بدون قاب (Open Face) نوع جدیدی از ساعت‌ می‌باشد که ظرافت و جذابیت خاصی دارد. این‌گونه از ساعت‌ فقط شامل موتور و عقربه‌ها است و هیچ‌گونه قاب و یا شیشه‌ای در آن‌ وجود ندارد. لذا این نوع ساعت‌ جلوه زیبا و جذابی داشته و همچنین در آن‌ می‌توان نوآوری را احساس نمود. اندازه این ساعت‌ها از 30 الی 75 سانتی‌متر می‌باشد. از دیگر ویژگی‌هایی که این ساعت باید داشته باشد، میتوان به قابلیت نصب الگو اشاره نمود. این نوع ساعت قابلیت نصب بر روی نما را نیز دارد. 

 

ساعت مرکزی آنالوگ
30 سانتی متر الی 100 سانتی متر

برند هوپر کانادا ( با ارائه مجوز تولید به هوپیران)
اولین ساعت مرکزی Central Clock تولید ایران تحت استاندارد هوپر کانادا با پنل مرکزی و نرم افزار هوپف آلمان

 

 

سیستم ساعت مرکزی وظیفه نمایش دقیق زمان بر روی نمایشگرهای آنالوگ و دیجیتال و همچنین ایجاد همزمانی با سرورها و تجهیزات سخت افزاری و نرم افزاری را بر عهده دارد. ساعت مرکزی توسط ارتباط با شبکه ماهواره ایی و GPS و یا توسط دریافت کلاک هم زمانی از سمت شبکه دیگری فعال میشود . اهمیت همزمانی در بعضی از مراکز و سامانه ها در حد ثانیه و یا حتی کسری از ثانیه میباشد و لذا این سیستم و مخصوصا تجهیزات مرکزی آن بسیار حیاتی ، دقیق و Redundant میباشد. هوپیران به دو روش تولید کننده و ارائه دهنده سیستم های GPS و ساعت مرکزی میباشد. تولیدات هوپیران در ساعت های انالوگ و دیجیتال بر پایه پروتکل های استاندارد NTP و RS485 و مجوز هوپر کانادا ساخته شده است. همچنین سیستم مرکزی کلاک برند هوپیران از برندهای هوپر کانادا و هپف آلمان بدون تغییر و در جهت اطمینان عملکرد، تامین و راه اندازی میشوند و لذا تجهیزات این پکیج را امروزه در اکثر فرودگاه ها، متروها ، بیمارستان ها، ورزشگاه ها و مراکز حیاتی جهان میتوان مشاهده نمود.
سیستم ساعت مرکزی Central Clock برند هوپر کانادا با تلفیق قابلیت هاو امکانات خارق العاده و زیباشناسی و اصول هنری به ارائه تجهیزات خاص و تولید آرایه های متناسب با معماری اماکن مختلف پرداخته است. تجهیزات نمایشی این برند دارای تنوع مختلف و از متریال گوناگون تولید میشوند. آلومینیوم و استیل از هوسینگ های متداول این برند هستند. همچنین هوپر دارای آرایه های EX برای نمایش ساعت در اماکن پر خطر نفت و گاز و پتروشیمی میباشد. تجهیزات دیگر این برند عمومی و برای استفاده در بیمارستان ها و ادارات پیشنهاد میگردد . ارائه نمایشگرهای بزرگ اختصاصی مانند ساعت های شهری و نماهای بزرگ ، همچنین آرایه های ساعت با جنس های خاص مانند طلا، نقره و پلاتین از خدمات اختصاصی هوپر میباشد. 
تجهیز مرکزی و قلب تپنده این برند، سیستم های ناوبری هوپف آلمان است . تنوع تجهیزات و سامانه های مدیریتی و همچنین پشتیبانی از پروتکل های گوناگون از اهداف تیم توسعه هوپر و هپف است . 
سیستم ساعت مرکزی هوپر با دریافت سیگنالهای همسان سازی از ماهواره ، فرکانس رادیویی و یا سایر سرورهای اختصاصی و عمومی دو وظیفه زیر را به خوبی انجام می دهد.
 اعلام و نمایش ساعت دقیق و یکسان بر اساس موقعیت جغرافیایی 
 یکسان سازی و سینک نمودن عملکرد کلیه تجهیزات مخابراتی و الکترونیکی

 

هوپیران ارائه دهنده سیستم ساعت مرکزی آنالوگ و سنترال کلاک تحت پروتکل های  GPS

 

تولید کننده: برند هوپیران

ساعت مرکزی 30 سانتی متری بیرونی یک و دو طرفه برند هوپر کانادا و با مجوز ساخت هوپیران، مطابق با استانداردهای بین المللی و همخوان با سیستم مرکزی هوپف آلمان تولید شده...

بیشتر...

تولید کننده: برند هوپیران

ساعت مرکزی 40 سانتی متری داخلی برند هوپر کانادا و با مجوز ساخت هوپیران، مطابق با استانداردهای بین المللی و همخوان با سیستم مرکزی هوپف آلمان تولید شده است . زیبایی و...

بیشتر...

تولید کننده: برند هوپیران

ساعت مرکزی 60 سانتی متری داخلی برند هوپر کانادا و با مجوز ساخت هوپیران، مطابق با استانداردهای بین المللی و همخوان با سیستم مرکزی هوپف آلمان تولید شده است . زیبایی و...

بیشتر...

تولید کننده: برند هوپیران

ساعت مرکزی 80 سانتی متری داخلی برند هوپر کانادا و با مجوز ساخت هوپیران، مطابق با استانداردهای بین المللی و همخوان با سیستم مرکزی هوپف آلمان تولید شده است . زیبایی و...

بیشتر...

تولید کننده: برند هوپیران

ساعت مرکزی 100سانتی متری داخلی برند هوپر کانادا و با مجوز ساخت هوپیران، مطابق با استانداردهای بین المللی و همخوان با سیستم مرکزی هوپف آلمان تولید شده است . زیبایی و...

بیشتر...

تولید کننده: برند هوپیران

ساعت مرکزی 30 سانتی متری دو طرفه داخلی برند هوپر کانادا و با مجوز ساخت هوپیران، مطابق با استانداردهای بین المللی و همخوان با سیستم مرکزی هوپف آلمان تولید شده است ....

بیشتر...

تولید کننده: برند هوپیران

ساعت مرکزی 40 سانتی متری داخلی برند هوپر کانادا و با مجوز ساخت هوپیران، مطابق با استانداردهای بین المللی و همخوان با سیستم مرکزی هوپف آلمان تولید شده است . زیبایی و...

بیشتر...

تولید کننده: برند هوپیران

ساعت مرکزی 60 سانتی متری داخلی برند هوپر کانادا و با مجوز ساخت هوپیران، مطابق با استانداردهای بین المللی و همخوان با سیستم مرکزی هوپف آلمان تولید شده است . زیبایی و...

بیشتر...

تولید کننده: برند هوپیران

ساعت مرکزی 80 سانتی متری داخلی برند هوپر کانادا و با مجوز ساخت هوپیران، مطابق با استانداردهای بین المللی و همخوان با سیستم مرکزی هوپف آلمان تولید شده است . زیبایی و...

بیشتر...

تولید کننده: برند هوپیران

ساعت مرکزی 30 سانتی متری داخلی برند هوپر کانادا و با مجوز ساخت هوپیران، مطابق با استانداردهای بین المللی و همخوان با سیستم مرکزی هوپف آلمان تولید شده است . زیبایی و...

بیشتر...

تولید کننده: برند هوپیران

ساعت مرکزی 40 سانتی متری دو طرفه داخلی برند هوپر کانادا و با مجوز ساخت هوپیران، مطابق با استانداردهای بین المللی و همخوان با سیستم مرکزی هوپف آلمان تولید شده است ....

بیشتر...

تولید کننده: برند هوپیران

ساعت مرکزی 60 سانتی متری دو طرفه داخلی برند هوپر کانادا و با مجوز ساخت هوپیران، مطابق با استانداردهای بین المللی و همخوان با سیستم مرکزی هوپف آلمان تولید شده است ....

بیشتر...

تولید کننده: برند هوپیران

ساعت مرکزی 80 سانتی متری دو طرفه داخلی برند هوپر کانادا و با مجوز ساخت هوپیران، مطابق با استانداردهای بین المللی و همخوان با سیستم مرکزی هوپف آلمان تولید شده است ....

بیشتر...

تولید کننده: برند هوپیران

ساعت مرکزی 40 سانتی متری بیرونی یک و دو طرفه برند هوپر کانادا و با مجوز ساخت هوپیران، مطابق با استانداردهای بین المللی و همخوان با سیستم مرکزی هوپف آلمان تولید شده...

بیشتر...

تولید کننده: برند هوپیران

ساعت مرکزی 60 سانتی متری بیرونی یک و دو طرفه برند هوپر کانادا و با مجوز ساخت هوپیران، مطابق با استانداردهای بین المللی و همخوان با سیستم مرکزی هوپف آلمان تولید شده...

بیشتر...

تولید کننده: برند هوپیران

ساعت مرکزی 80 سانتی متری بیرونی یک و دو طرفه برند هوپر کانادا و با مجوز ساخت هوپیران، مطابق با استانداردهای بین المللی و همخوان با سیستم مرکزی هوپف آلمان تولید شده...

بیشتر...

تولید کننده: برند هوپیران

ساعت مرکزی 100 سانتی متری بیرونی یک و دو طرفه برند هوپر کانادا و با مجوز ساخت هوپیران، مطابق با استانداردهای بین المللی و همخوان با سیستم مرکزی هوپف آلمان تولید شده...

بیشتر...

تولید کننده: برند هوپیران

ساعت مرکزی 30 سانتی متری داخلی برند هوپر کانادا و با مجوز ساخت هوپیران، مطابق با استانداردهای بین المللی و همخوان با سیستم مرکزی هوپف آلمان تولید شده است . زیبایی و...

بیشتر...

تولید کننده: برند هوپیران

ساعت مرکزی 40 سانتی ضد انفجار، مطابق با استانداردهای بین المللی و همخوان با سیستم مرکزی هوپف آلمان تولید شده است . زیبایی و ظرافت این نوع ساعت و مقاومت بدنه آن ، این...

بیشتر...

 

آموزش تخصصی فیبرنوری و جی پان

پکیج آموزش حرفه ایی و تخصصی فیبرنوری ، سیستم های هوشمند و یکپارچه سازی با تمرکز بر کاربری، اولین و تنها پکیج آموزشی یکپارچه سازی در ایران

پکیج آموزش فیبرنوری حاصل بیست سال فعالیت گروه هوپیران در پروژه های ملی و فراملی است. این پکیج طبق استانداردها و اصول هوپر کانادا تدوین شده است. در انتهای دوره مدرک قابل استعلام در سایت هوپرکانادا به شرکت کنندگان ارائه می گردد. 
جریان مداوم آموزش
مزیت این پکیج آپدیت و توسعه موضوعات و محصولات جدید مرتبط به دوره میباشد . همچنین در به روزرسانی های جدید، آموزش های تخصصی سایر سیستم های جریان ضعیف و هوشمند به این دوره الحاق می گردد. این پکیج کاملترین دوره آموزش سیستم های جریان ضعیف و هوشمند و همبندی مابین آنها خواهد بود. پس این دوره برای آغاز طوفانی بی نظیر است.